Відгук на плуг KUHN Multi-Master 153

«2019 року ми придбали Multi-Master 153 (5+1), побачивши  його роботу в літню оранку, а потім – в осінню, наступного року придбали ще один такий самий.

У нас поля маленькі 12-20 га – один 8-корпусний плуг зробить в рази менше роботи, ніж два навісних. Один плуг за робочу зміну виорює 12 га, за добу – 20 га. На сьогодні наробіток першого Multi-Master становить 860 га, другого – 780 га.

За цей час усе, що ми купляли, – леміш і долото. Питань до якості – жодних».

ФГ «Агро-Сад»

Цебто, кожного року земельний банк господарства зростав майже втричі. Але за таким стрімким розвитком тут не забувають про соціальну відповідальність. «Агро-Сад» не один рік сплачує добровільні 200 грн/га у місцевий бюджет, які влада спрямовує на актуальні проєкти. «Я впевнений, що бізнес – будь-який – не тільки «агро» - має бути соціально відповідальним», - переконаний очільник господарства.

ФГ «Агро-Сад» вирощує кукурудзу, озиму пшеницю та соняшник. Ґрунти сприяють гарній врожайності культур – чорноземи. Та обробляти їх тут – не  весела прогулянка.

«В нас специфічна місцевість: рельєф горбистий із великими перепадами висоти та крутими схилами, а ґрунти – дуже важкі: чорноземи дерново-підзолисті та звичайні, - розповідає Богдан Телеванюк. – Кожного року тут потрібно проводити оранку з перевертанням оброблювального пласта, інакше вони сильно та швидко ущільнюються. Найтяжче – оранка на осінь: влітку ґрунт настільки пересихає, що не кожен плуг із ним впорається (а орати треба, щоб зими встигнути). У нас раніше працював плуг від одного з провідних європейських виробників, але він не витримував: рвалась башта й навіть рама деформувалась».

2019 року на заміну цьому знаряддю «Агро-Сад» придбало навісний плуг KUHN Multi-Master 153, з рамою 150 х 150 мм та конфігурацією 5+1.

«Ми працюємо на  27-35 см в залежності від поля та попередників. Щоб зорати на цю глибину в наших умовах потрібно відповідне знаряддя, тому ми вибрали саме Multi-Master 153. Його рама та башта дозволяють агрегатуватись із потужними тракторами й впевнено орати на задану глибину»

Незалежно від версії, плуги Master оснащуються рамою кесонного типу: навантаження розподіляється між власне рамою та зварним кожухом, який підіймає центр маси плуга. Це ексклюзивна розробка KUHN забезпечує рамі підвищену міцність.

«Приблизно 50% посівів припадає на кукурудзу. Коли погода нам сприяє ми отримуємо великі врожаї та відповідний обсяг рослинних решток, які треба заробити в ґрунт, - каже Богдан Телеванюк. - Тому до плуга ми придбали кукурудзяні передплужники – зі своїм завданням дуже гарно справляються: після оранки поле стає картинкою».

На Multi-Master 153 у «Агро-Сад» встановлені передплужники ZRL, заточені спеціально під кукурудзу. Поруч із ними доступно ще 4 варіанти:  універсальні ZX L (широкий леміш) / E (вузький), ZGC – для великих рослинних решток;  прямий ZD із підвищеною проникною здатністю для вкорінених решток; та  гвинтоподібний ZN – для глибокої заробки. Передплужники встановлюються в трубу з квадратним перерізом, що перешкоджає обертанню елементів, та фіксуються забивним штифтом – ризик падіння при налаштуванні чи втрати при роботі відсутній. Передплужники налаштовуються в 3-ох площинах: «вперед-назад» (3 положення), «вгору-вниз» (6 положень) і для правильного положення щодо передньої кромки корпусу «праворуч-ліворуч». Замість  передплужника пропонується так званий деренозріз (DF) для вертикальної заробки рослинних решток.

«Ми взяли подовжений відвал для того, щоб краще накривати ґрунтом рослинні рештки, перевертати їх разом із шкідниками в тому числі. Крім того, він дає нам можливість робити не такі великі борозни, як із класичним відвалом», - каже очільник ФГ «Агро-Сад».

Плуги KUHN можуть оснащуватись відвалами понад 20 типів для роботи на глибині 15-30 см, зокрема: класичними гвинтовими, «скандинавськими» та смуговими. Всі вони виготовляються за спеціальною технологією, за якої внутрішній шар має меншу твердість, ніж робочий та зовнішній. Завдяки цьому відвали мають високу стійкість до стирання, але при цьому добре протистоять динамічним навантаженням, тому не схильні до розтріскування.

«Ми придбали долота з вольфрамовими наплавками для тривалого терміну служби. Долота з підвищеною зносостійкістю ми купували і для попереднього плуга, то вони при тому самому навантаженні зношувались швидше, ніж долота KUHN», - відзначає пан Богдан. 

Долота, про які йде мова, називаються Супер Марафон. Вони виготовлені згідно патентованої технології KUHN, за якої кована деталь із спеціальної сталі посилюється сплавом вольфраму. Поруч із ним також пропонуються долото Марафон, а також запатентоване Олімпік із високою проникною здатністю та істотним рівнем захисту відвалу й польової дошки.

«У Multi-Master нам подобається, що захисні болти працюють не на зріз, а на розрив, завдяки чому при спрацюванні (при силі понад 3 тс – ред.) гніздо не розбивається, - наголошує Богдан Телеванюк. – Нам доводилось міняти болти: оремо глибоко – десь поля гноїлися, десь камінь-пісковик вискочить, десь коріння зачепить – болт розірвало, корпус підняло вгору, тракторист побачив, вийшов, замінив болт і далі працює. Так, на Multi-Master замінити захисний болт може одна людина, коли на деяких інших європейських плугах це завдання під силу тільки двом.

По налаштуванню Multi-Master 153 – дуже простий: ширина захвату першого корпуса та центрування лінії тяги трактор-плуг робиться в одній точці - не треба високої інженерії для механізатора, щоби для кожного поля підібрати оптимальні параметри», –  каже засновник ФГ «Агро-Сад».

2020 року були складні погодні умови – наші сусіди орати не могли плугами навіть провідних європейських та американських виробників – я вже мовчу за вітчизняні, – а ми орали, – резюмує Богдан Телеванюк. – У Multi-Master 153 ми вбачаємо надійність , якість і впевненість. Вони чітко виконують поставлені задачі. Думаємо ще придбати розкидач KUHN AXIS 30.02 для ефективнішого та якіснішого внесення мінеральних добрив. Думаю, ця машина так само виправдає нашу довіру, як і плуги».

Плуг KUHN Multi-Master 153 5+1