Відгук на KUHN Krause Excelerator 8005

З початку своєї аграрної діяльності співвласник ТОВ «Лебідь Агро» Денис Сергієнко відмовився від оранки. У Рівненській області, де знаходиться господарство, переважають піщані, супіщані ґрунти, як наслідок оранка провокуватиме ерозію, та зменшуватиме рівень органічних речовини у ґрунті, який за словами фермерами і так дуже низький.

Співвласники ТОВ «Либідь Агро»

«Я відразу зробив аналіз ґрунту, і побачив, що вони дуже виснажені. Навіть не з точки зору рівня поживних речовин, а з точки зору мікробіальної активності. Тому ми зрозуміли, що потрібно захищати поверхню ґрунту, залишати певну кількість рослинних решток на поверхні. Почали шукати рішення: який агрегат дасть золоту середину – комбінацію механічного зменшення ущільнення ґрунту і разом з тим залишати певну кількість рослинних решток. Таким чином прийшли до вертикального обробітку ґрунту», – розповідає Денис Сергієнко, який фермерує разом з тестем Дмитром Лебідь.

«У нас розрив поколінь та підходів, хоч я старший, але був змушений підлаштуватись під погляди Дениса, оскільки розумію, що молоде покоління – це новий і правильний погляд та ведення бізнесу, - розповідає співвласник ТОВ «Лебідь Агро» Дмитро Лебідь. – Комбінація наших знань та досвіду, на мій погляд, приводить до хорошого результату».

Ми робимо комплексну роботу, і кожна операція – частина великого пазлу. Але однозначно ми виграємо перед класичною технологією максимальним збереженням вологи

ТОВ «Лебідь Агро» придбали KUHN Krause Excelerator 8005 в 2017 році. За цей час напрацювання по агрегату становлять близько 10 000 га. Власники розповідають, що  була заміна лише розхідних матеріалів. Жоден диск ще не замінювали, зважаючи на те, що працюють по піщаним ґрунтам.

«Це єдиний безпроблемний агрегат, який є наразі у нашому господарстві», — додає фермер Денис Сергієнко.

В господарстві роблять перший прохід Excelerator 8005 осінню з кутом атаки 5 градусів, відразу після збирання. Основна мета якого – подрібнити рослинні рештки, з чим  агрегат для вертикального обробітку справляється на відмінно. Наступне завдання -  рівномірно розподілити рештки по ширині проходу, і приробити рештки в ґрунт для того, щоб відбувся процес розкладення, але не швидкий. «Ми хочемо 60-70% рослинних решток залишити на поверхні ґрунту», - каже Денис Сергієнко.

Додає, що за рахунок великої маси і швидкості Excelerator 8005 створює ефект «струсу», передає вібраційне зусилля в ґрунт, за рахунок чого відбувається розущільнення ґрунту на глибину 10-12 см.

«Весною робимо коригуючий прохід з кутом атаки 2-3 градуси там, де потрібно порівняти поверхню поля з чим Excelerator 8005 дуже добре справляється. Агрегатом заходимо наприкінці березня-початок квітня чим також провокуємо проростання падалиці та ранніх бур’янів», - розповідає співвласник ТОВ «Лебідь Агро».

Денис Сергієнко також каже, що дуже важливо, щоб робоча швидкість при роботі з Excelerator 8005 становила не менше 15-16 км/год, інколи працюють і 18 км/год. Оскільки саме так забезпечується рівномірний розподіл решток і максимальний вирівнюючий ефект. Працюють з трактором потужністю 315 к.с.

Щодо налаштувань агрегату, то фермер розповідає, що все відбувається дуже просто: «Регулювання глибини з допомогою однієї поворотної ручки виставляється на весь агрегат. Кут атаки регулюються на кожній батареї від 0 до 5 градусів».

Механізатор ТОВ «Либідь Агро» Валерій Карп’юк додає, що працювати з агрегатом просто. Максимально за день напрацьовував 100-120 га. «Нічого не потрібно змащувати, невелика кількість регулюючих налаштувань, все зручно та швидко», - каже механізатор.

Але аграрії додають, що важлива не лише якість машини та її технічні характеристики, але і сервіс та післяпродажна підтримка: «Без неї будь-яка техніка, будь-яка технологія не варта нічого. Сюди входить і склад запчастин, їх наявність, хороші сервісні працівники».

Вертикальний обробіток грунту Excelerator 8005