Косарка-плющилка FC 1030 – профіль

Максимальна продуктивність, оптимальні корми

Доступні у трьох варіантах робочої ширини (від 8,33 м до 9,93 м), вони забезпечують максимальну продуктивність, водночас забезпечуючи найвищу якість зібраної кормової маси. Вони призначені для підрядників, кооперативів сільгосптехніки та великих господарств.

Знайдіть найближчого дилера

Площі скошування стають дедалі більшими, тоді як оптимальні терміни роботи дедалі більше скорочуються. А якість корму?
Враховуючи, що зниження рівня домішок з 4 до 2 % на рік дає збільшення прибутковості 89 €/га/рік*, важливо, щоб господарства заготовляли корми без домішок.
Ви можете розраховувати на продуктивність, якість роботи та надійність нашої лінійки машин.
Тримодульні косарки FC допомагають вам досягти своїх цілей з погляду продуктивності та якості – без жодних компромісів.
Тримодульні косарки FC доступні у трьох версіях та призначені для агрегатування з тракторами потужністю 120 к. с.: FC 8730 (від 8,33 до 8,73 м); FC 9530 (9,13-9,53 м); FC 10030 (від 9,53 до 9,93 м). Приєднайте FC 3125 F або FC 3525 F попереду трактора, щоб скористатися тими перевагами, що й у заднього модуля!
FC 10030 в роботі

Ваші переваги

Максимальна продуктивність, оптимальна якість кормів

Система підвіски LIFT-CONTROL

Ключ до чистих кормів Гідропневматична підвіска LIFT-CONTROL

Зменшення кількості домішок у кормі з 4 до 2 % – заощадження €89/га/рік*. Завдяки гідропневматичній системі підвіски LIFT-CONTROL зменшення засмічення корму вже не проблема. Це набагато більше, ніж система підвіски, у якій замість традиційної пружини застосовується акумулятор.
Ексклюзивна кінематика тримодульних комбінованих косарок цієї лінійки включає в себе циліндр підвіски скошувального пристрою (1), запобіжного відпускного циліндра (2), акумулятора з регульованим тиском (3) та шарніра, розташованого близько до центру ваги машини (4).
Регулювання підвіски зменшує кількість небажаних домішок, що потрапляють у кормову масу, і зменшує тиск різального апарата на ґрунт – це скорочення витрат пального, менше зношування полозків та захист дерену.
*Науковці з сільськогосподарської палати Везер-Емс (Німеччина) провели дослідження в одному з регіонів Німеччини. Порівнювали два зразки силосу, один з яких містив 2 % домішок, а інший 4 %, на основі чого було оцінено вплив на фінансові результати господарства. Після вивчення поживної цінності силосу нижчої якості було розраховано кількості концентратів, які

OPTIDISC ELITE: неперевершений різальний апарат

Новий різальний апарат OPTIDISC ELITE було розроблено разом з аграріями/користувачами. Змінна відстань між дисками, велике перекриття та низький кут різання забезпечують високу якість різання. Тримодульні комбінації косарок FC 1030 оснащені різальним апаратом OPTIDISC ELITE та мають найновіші удосконалені функції, що забезпечують чіткий зріз у будь-яких ситуаціях.
 • У місці, де диски розходяться, відстань між ними зменшується, що забезпечує краще покриття робочих зон ножів. Результат – рівномірне і чисте скошування навіть тонкої та короткостеблової трави (A).
 • У місцях сходження дисків відстань між дисками більша, що забезпечує більше місця для проходження маси, яка швидко переміщується назад, і косарка може працювати безперебійно (B).
 • Площа перекриття робочих зон ножів майже вдвічі більша, що забезпечує кращу якість скошування на вологих та липких ґрунтах (або на луках із кротовинами), а також при роботі з важкими та полеглими рослинами пізньої осені.
 • Менший кут нахилу: при скошуванні під відносно малим кутом не виникає хвилеподібний профіль зрізу. Ця розробка також сприяє рівномірнішому і швидшому
Змінна відстань між дисками різального апарата OPTIDISC ELITE

Копіювання поверхні за допомогою вільного ходу задніх модулів

Задні косарки тримодульних комбінацій FC адаптуються практично до будь-якої місцевості завдяки:
 • маятниковій підвісці,
 • гідравлічному механізму зміщення на 20 см,
 • вертикальному зміщенню майже на 50 см
 • кут вільного ходу становить близько 20° з перекриттям 50 см.
Переконливі цифри, що доводять: KUHN робить усе можливе для поліпшення якості ваших кормів!
Ідеальне копіювання поверхні, особливо на схилах

Регульована ширина валків

Ширину валка при роботі скошувального пристрою можна зменшити до мінімальної 1,00–1,20 м. Таким чином колеса трактора не заходитимуть на сформовані валки. Результат: кормова маса, вільна від засмічення.
FC 10030 формує вузькі валки

Заощадження часу та коштів

Діапазон зміщення системи захисту неперервної дії

Поєднання системи LIFT CONTROL з системою неперервного захисту

Ніхто не може дозволити собі пошкодити косарку через перешкоду або неправильний маневр.
При зіткненні з перешкодою відповідний скошувальний пристрій повертається назад на осі (4). Одночасно олива надходить у циліндр підвісної системи LIFT CONTROL. Отримане підвищення тиску полегшує піднімання скошувального пристрою для подолання перешкоди. Скошувальний пристрій автоматично повертається у вихідне положення, не зупиняючись.
 • Система безпеки залишається ефективною, навіть якщо з перешкодою стикаються внутрішні диски скошувального пристрою, оскільки шарнір штанги розташований достатньо далеко від перших дисків (A).
 • Незалежна підвіска кожного скошувального пристрою запобігає прискоренню вперед протилежного скошувального пристрою при доланні перешкоди.
 • Гідравлічний запобіжник можна регулювати відповідно до робочих умов. Циліндр можна встановити у двох положеннях (стрілки): друге положення збільшує потужність, необхідну для захисту, наприклад під час роботи на високій швидкості або в особливо складних умовах.

Максимальна надійність і стійкість

Різальний апарат сконструйований так, щоб він міг впоратися з перешкодами. У разі дуже сильного удару дисків об перешкоду система захисту PROTECTADRIVE зрізує кріпильний вал диска безпосередньо над підшипником завдяки добре продуманій зрізній канавці. Тому шестерні захищені. Менш ніж за 15 хвилин машина може повернутися до робочого стану та запрацювати з низькою вартістю ремонту.
Перевага KUHN: Вузли підшипників дисків кріпляться довгими болтами, які проходять через весь різальний апарат. Це усуває будь-який ризик виривання кріплень із різального апарату в разі удару. Висококласні деталі зміцнюють найважливіші частини різального апарату:
 • Підшипниковий вузол зі спеціальними дворядними контактними кульковими підшипниками.
 • Шестерні великого діаметра з високоміцної кованої сталі зі зчепленням трьома зубцями.
 • Ковані та загартовані диски.
 • Дискові полози виготовлені із загартованої сталі з можливістю додавання болта на захисний шар.
Для подовження експлуатаційного терміну машини між різальним апаратом і шасі встановлено амортизатори. На конструкцію машини менше впливають удари,
Спрацьовування системи PROTECTADRIVE

Мінімальне обслуговування

Ви не будете гаяти часу на технічне обслуговування.
Різальний апарат OPTIDISC – чудовий приклад рішення, розробленого у тісній співпраці виробників і аграріїв. Він ідеально пристосований до своїх завдань та заощадить вам час:
 • Змащений на весь термін експлуатації. Різальний апарат не потребує обслуговування.
 • Система швидкознімних ножів FAST-FIT, на 100% безпечна. Потужна листова пружина забезпечує постійний тиск на тримач ножа для додаткової безпеки. Заміна ножів займає лише кілька хвилин.
Технічне обслуговування зведено до мінімуму і в основному стосується трансмісії та кількох шарнірів, які обслуговуються тільки час від часу.
Система швидкознімних ножів FAST-FIT

Захисний пристрій FLEXPROTECT: заощаджуйте витрати на ремонт

Під час скошування по краю поля або біля дерев гнучкі боковини FLEXPROTECT згинаються, а потім повертаються до початкової форми. Ця конструкція дає змогу уникати додаткових витрат на ремонт. Розгортання боковин керується за допомогою гідравліки.
Зовнішній захисний пристрій FLEXPROTECT

Плющення, що відповідає вашим потребам

FC10030-work_NewHolland (2).JPG

Для складних робочих умов: поворотні сталеві пальці

Ротор діаметром 540 мм, оснащений сталевими зубцями, забезпечує виняткову ефективність пліщення:
 • Сушіння рослин відбувається рівномірно на великій ширині, навіть за складних умов.
 • Потреба в потужності для роботи з важкими або довгостебловими рослинами обмежується.
 • Поворотні пальці уникають зіткнень зі сторонніми прдметами.
 • Рослинна маса укладається у валки або розкидається.
Система легко налаштовується відповідно до типу культури за допомогою центрального двопозиційного важеля. Зменшення швидкості ідеально підходить для делікатних культур або для скорочення споживання пального, наприклад, при пізньому скошуванні тонких рослин (755 об./хв.) Для густої рослинної маси швидкість можна збільшити (1000 об./хв.
Приводний вал ротора плющилки має захист зрізним болтом, тому машина та привод захищені навіть у випадку зіткнення зі сторонніми предметами.

Для делікатних культур: Гумові ролики SQUAREFLEX

Введення бобових у кормові раціони дає змогу обмежити закупівлю концентрованих кормів.
Після випробувань, проведених 2016 року французьким сільськогосподарським інститутом Arvalis у співпраці з Сільськогосподарською палатою та асоціацією кооперативів сільгосптехніки FD, побудували графіки висихання валків для різних плющилок (пальцьових і роликових, пластикових і сталевих). Косарка-плющилка з поліуретановим валиком показала себе найкраще:
 • Заощадження близько 100 євро/га
 • Висихання близько 80 % сухої речовини з другого вечора порівняно з іншими методами плющення, які отримали цей результат тільки на третій вечір.
Достатньо цього для обґрунтування придбання роликової плющилки?
Завдяки особливим канавкам поліуретанових роликів рослини стискаються рівномірно. Великий діаметр роликів забезпечує ефективне переміщення рослин назад і запобігає їх намотуванню.
Тиск роликів можна регулювати за допомогою легкодоступного регулювального гвинта. Крім того, зазор між роликами можна збільшити, щоб пропустити сторонні предмети.
Обидва ролики мають привод від двох редукторів та силової
FC 10030 R з роликами для делікатних культур типу люцерни

Обладнання

FC 10030 в роботі

Медіа