Відгук про сівалку MAXIMA 3 TRM e

"Наш регіон постійно стикається з дефіцитом вологи. Така ситуація змушує ловити вологу і виходити в поле якомога раніше, не чекаючи готовності ґрунту.

Після розгляду великої кількості варіантів ми поїхали в Дніпропетровську область у господарство, де працювала сівалка KUHN (MAXIMA 3 TRM e).  Поїздка виявилася вдалою — сівалка продемонструвала хорошу якість роботи, відгуки власників теж були позитивними. Тому ми придбати таку саму сівалку для свого господарства." — виконавчий директор ПСП «Агрофірма Прогрес», Харківська область.

Дискові сошники сівалки (мається на увазі KUHN Maxima 3 TRM e) оснащено чистиками, що дозволяє працювати без налипань навіть у вологих умовах. Це стало вирішальним чинником, бо вчасно виконана сівба дозволяє розраховувати на хороші сходи й пристойний урожай навіть у несприятливих погодних умовах.

«Різні компанії пропонували нам свої сівалки на найвигідніших умовах, і навіть обіцяли подарунки. Однак навіщо мені подарунок, якщо я не можу отримати від сівалки виконання роботи в потрбних мені умовах? Тому ми не змінили свого рішення, і я ще жодного разу не пожалкував, що обрав саме сівалку KUHN», — розповідає виконавчий директор. 

Чистик сівалки максіма 3

Доволі цікаво побудована система електроживлення: на сівалці встановлено власний генератор 48 В, який приводиться у дію від ВВП трактора. Також є свій акумулятор, що стабілізує напругу. Загалом ця система здатна обслуговувати до 36 силових споживачів — електроприводів висівних секцій, приводів механізмів унесення добрив і приводів мікрогрануляторів, миттєво реагуючи на команди центрального комп’ютера. 

Сеялка с электровысевом Максима

Ми стикнулися з тим, що більшість виробників розповідають про можливість експлуатації їх просапних 8-рядних сівалок із тракторами МТЗ-82. Це не зовсім коректно, бо наша перша імпортна сівалка агрегатувалась із трактором New Holland потужністю 110 к. с., і цієї потужності було мало. Трактор працював на межі можливостей, і на день роботи йому бракувало повного бака солярки. 

Сівалка KUHN Maxima 3 TRM e конструктивно легша й потребує дещо менше потужності, але все одно 110 „коней” — це мінімум, на який слід розраховувати. Особливо це має значення під час сівби кукурудзи — її виконуємо на швидкості 10–12 км/год, тож трактор повинен „тягнути”. Із соняшником простіше — швидкість намагаємось тримати дещо меншу: висівний апарат хоч і видасть необхідну кількість насіння, однак, як воно ляже у рядок — рівномірно, чи як прийдеться? Також хочу зауважити, що сівалка KUHN Maxima 3 працює у нас лише перший сезон, але вже можна подивитися на сходи кукурудзи — рослини мають однаковий розмір і розташовані приблизно на однаковій відстані одна від одної. 

Ми відвідали поле зі сходами кукурудзи. Ураховуючи, що тут сівбу виконують без попередньої культивації, щоб не втрачати вологу, поле має трохи засмічений вигляд і забур’янене. Проте відразу після сівалки там працював обприскувач — уносив гербіциди, тому частина небажаної рослинності вже почала відмирати. Щодо кукурудзи, то вона тільки зійшла, і візуально було складно оцінити стан сходів у межах поля. Однак те, що ми бачили, свідчило про високу якість сходів. 

відгук Maxima 3 механізатор

Механізатор ПСП «Агрофірма Прогрес» Микола Моргун про свій досвід експлуатації сівалки KUHN Maxima 3 TRM-e

 

Із сівалкою KUHN Maxima працюємо на швидкості 8–10 км/год. За день (9–10 год) встигаємо засіяти до 25 га. Добрива доводиться завантажувати 2–3 рази залежно від норми. Наприклад, якщо по 150 кг/га вносимо, то завантажуємо тричі. А тепер даємо по 80 кг карбаміду, тому двох завантажень вистачає. Об’єм кожної „банки” для насіння — 50 л, а в бункер для добрив вміщується 1350 л. Вантажимо зазвичай тонну добрив. Добрива вносимо дещо збоку від рядка з насінням. Налаштування сівалки просте, всі параметри видно на моніторі. Пропуски й двійники відстежуються. По сирому ґрунту агрегат працює більш-менш нормально, без особливих налипань. 

Калібрування відбувається швидко — 10–15 хв достатньо. Котушка відсипає контрольну дозу добрив, яку треба зважити й внести дані в комп’ютер. Операцію можна повторити для кращої точності. З насінням ще простіше — на висівному апараті вмикається процес висіву, і комп’ютер визначає, чи точно вдається робити захват насінин. 

Вимкнення секцій відбувається за стандартною схемою: після обсівання по периметру створюється карта поля, і далі комп’ютер самостійно визначає, де засіяна площа, а де — ні.